TEŞHİR EDİYORUZ!

Bugün (22 Kasım perşembe) İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’ nde kendilerine ülkücü diyen bir grup homofobik faşist erkek çetesi fakülte bahçesinde kadınları cinsiyetçi söylemler ve küfürlerle taciz etti. Bu durum sonrasında olaya müdahale eden Üniversiteli Kadın Kolektifi’ nden ve LGBTİ+ Kolektifi’nden bir kadın arkadaşımıza da cinsel yönelimini hedef alarak “Sen karışma sen zaten ibnesin sus pis lezbiyen” diyerek nefret söylemiyle saldırdı.

Saldırı anında başka bir kadın arkadaşımız faşist tacizci çetenin üzerine kaynar çay dökerek feminist öz savunma gerçekleştirdi.

Olay olurken gelen sivil polis ve Özel Güvenlik kabilesi tacizci çeteye sözde müdahale ettiğini söyleyerek okulda yarattığımız güvenli alandan  uzaklaştırılması gereken  çeteyi değil tacize ve nefret söylemine maruz kalan arkadaşlarımızı alandan uzaklaştırdı.

Bunun üzerine Bizleri kamusal alanlardan uzaklaştırmaya, yalnızlaştırmaya ve ötekileştirmeye çalışan özel güvenlik polis ve çete şiddetine arkadaşımız en yüksek sesiyle haykırarak “Evet ibneyim. Lezbiyenim, biseksüelim, travestiyim. Size ne! Gitmiyoruz, buradayız, alışacaksınız!” dedi.

Bizler üniversitelerimizi erkekliğe, cinsiyetçiliğe ve LGBTİ+fobiye bırakmayacağımızı, bulunduğumuz her alanı özgürleştirmeye devam edeceğimizi, birbirimizden aldığımız güçle, inatla, dayanışmayla erkekliği ve homofobiyi yıkacağımızı tekrar tekrar söylüyoruz.

Bizleri kamusal alanlardan uzaklaştırmaya çalışanlara, bizi yalnız ve yanlış hissettirmeye çalışanlara bir sözümüz var :

Biz LGBTİ+lar yalnız da değiliz yanlış da. Bizi ötekileştirmeye çalışan, yok sayanlara inat varız, varolacağız. Bulunduğumuz her alanda erkekliği ve homofobiyi, bunları besleyen her ne varsa hepsini dayanışmamızla yıkana dek mücadelemiz sürecek!

ALIŞIN, BURADAYIZ VE GİTMEYE HİC NİYETİMİZ YOK!