LGBTİ+ Kolektifi, “Bu memleketin renklerini eleştirmek kimsenin haddi olamaz” diyerek tüm üniversiteli LGBTİ+ları 1 Mayıs’ta kortejine davet ediyor

 

Üniversitelerinde LGBTİ+fobilere, bu fobilerin, nefretin ve şiddetin kaynağına, tek adam iktidarının savaş ve yıkım politikalarına karşı mücadele eden LGBTİ+ Kolektifi, tüm üniversiteli LGBTİ+ları alanları gökkuşağı renklerine boyamak için 1 Mayıs’ta kortejine bekliyor:

Sokakları, geceleri, meydanları, dinci-gerici iktidara, LGBTİ+fobilere ve erkekliğe bırakmayacağız.

 

 

Rengarenk Pedallarımızı Özgürlüğe Çeviriyoruz

“1 Mayıs’ta sokakları, meydanları terketmeyeceğiz” diyen İstanbul LGBTİ+ Kolektifi, Kadıköy’de pedallarının özgürlüğe, 1 Mayıs’a çevirdi.

Beşiktaş İskelesi’nden pedal çevirmeye başlayan üniversiteliler ”Bizler bugün bisikletlerimizi gökkuşağına boyadık, pedallarımızı özgürlüğe çeviriyoruz. Homofobiye, transfobiye, bifobiye, nefrete karşı kampüste, sokakta, meydanda mücadelemizi büyütmeye ve var olmaya devam edeceğiz. Tüm üniversitelileri 1 Mayıs’ta LGBTİ+ Kolektifi kortejine bekliyoruz” diyerek Kadıköy Moda Sahil’e kadar sloganlarla pedalladılar.

LGBTİ+ Kolektifi, Kadıköy sokaklarından haykırdı: 1 Mayıs’ta alanlara!

Eskişehir LGBTİ+ Kolektifi, Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nden üniversite bahçesine “Karanlığa Karşı Gökkuşağıyla 1 Mayıs’a” yazılı bildirilerini kuşlama yaptı